Kupujeme plazmovou televizi
27.10.2007
Dnes už bychom u nás jen stěží našli domácnost bez televize. Zábavní technika, nabízející pasivní odpočinek i rozptýlení, doslova pronikla do celého spektra všech sociálních vrstev. A zatímco ti méně majetní se spokojí s „klasikou“, jedinci, sledující trend a vývoj nových technologií, volí mnohem elegantnější řešení – rozměrné plazmové televize.
Jasný a ostrý obraz
Plazmová technologie je vůbec první, která umožnila vznik plochých obrazovek. Obraz vytváří směs vzácných plynů, která při aktivaci elektrickým proudem vyzařuje světlo v různé vlnové délce. Díky tomu vzniká velmi čistý a ostrý obraz, jenž věrně zachycuje i ty nejmenší detaily, a to jak v běžných záběrech, tak i v nočních scénách. Vysoký kontrast je navíc zachován při jakémkoliv libovolném úhlu pohledu.
Po dlouhou dobu bývalo určitou nevýhodou plazmových obrazovek postupné vypalování stálého obrazu (např. loga televizní stanice) na stínítko monitoru. S těmito problémy se potýkaly především starší přístroje, u plazem nové generace se podobné případy téměř nevyskytují.
Nešetřete na rozměru
Prvním rozhodujícím bodem při pořízení plazmové televize je velikost uhlopříčky. Vzhledem k povaze těchto technologií dominují plazmové obrazovky trhu především ve větších rozměrech, a to od 37 palců výše. Pokud máte zálusk spíše na menší přístroj, je lépe se poohlédnout v nabídce LCD. Ačkoliv velká obrazovka je základem pro umocnění zážitku z filmu, nezbytnou podmínkou je zachování dostatečného rozlišení. Většina levnějších modelů, na které narazíte v levnějších obchodech a výprodejích s elektronikou, disponuje rozlišením 852 x 480 pixelů. To je v současné době zcela postačující pro sledování televizních programů, avšak s nástupem digitálního vysílání by se mohlo ukázat jako problematické. Pořiďte si proto raději už teď obrazovku s rozlišením alespoň 1366 x 720 nebo ještě lépe 1920 x 1080 pixelů.
Vybavení
Jednotlivé plazmové televize se od sebe liší nejen velikostí a kvalitou obrazu, ale také dalšími přidanými funkcemi. Možnost sledovat více programů najednou ocení především ti, kteří se nemohou rozhodnout mezi svými oblíbenými pořady. Vestavěné reproduktory, či různé zvukové efekty vás vtáhnou do děje a umocní váš zážitek z právě probíhajícího filmu.
Plazmová televize však nemusí sloužit pouze ke sledování pořadů. Můžete ji stejně dobře využít i pokud se chcete svým známým pochlubit se svými fotografickými úlovky z dovolené. Pomocí funkce zoomu pak zajistíte, aby jim neušel ani sebemenší detail. Rodiny s dětmi pak jistě ocení i dětskou pojistku a rodičovský zámek, který zabrání malým nezbedníkům sledovat pořady, jež ještě nejsou určeny pro jejich oči.
Autor: Ing. Kateřina Maňasová
Foto: Samsung
Článek byl zobrazen 12941 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Domácí vodíková terapie ImunoH2!
Vodíkové terapie pomáhají při respiračních onemocněních, výrazně ulevují od postcovidových potíží, při chronické únavě a poruchách spánku. Vodíkové inhalace si můžete dopřát v klidu svého domova anebo při návštěvě našeho ImunoH2 centra, Praha 9Umělé zelené stěny do soukromých i komerčních interiérů
Umělé zelené stěny FLORUM jsou trvanlivé, nenáročné na údržbu a poskytují vysokou míru zakrytí. Nepotřebují závlahu a jsou vhodné i do tmavých místTepelná čerpadla Mach – Chameleon
Česká tepelná čerpadla Mach Chameleon s rozsáhlým řízením. Servis a vzdálená správa přímo od výrobce s tradicí 28 let. Vývoj, výroba, instalace a servis tepelných čerpadel.Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.Kvalitní nábytek české výroby
Moderní český nábytek za rozumnou cenu - kuchyně, obývací pokoje, ložnice, dětské pokoje, předsíně, kanceláře. Vybavte si celý dům v jednom stylu. Nábytek MONARC - nábytek s tradicí od roku 1991.
Další články na téma Elektronika

Domov oázou zdraví díky čističkám vzduchu
Aby byl váš domov, kde trávíme nejvíce času, OÁZOU ve světě plném alergenů, potřebujete účinnou zbraň. Tou je zaručeně čistička vzduchu – jako například AP2030 od španělského výrobce TAURUS.

Meteostanice a teploměry - předpovídejte si počasí sami
Nechcete už být odkázáni na předpověď počasí? Nebaví vás neustále hlídat televizi nebo ladit rádio, abyste se dozvěděli, jak bude? Pak si pořiďte domů malou domácí meteorologickou stanici v docela malé krabičce.

Co všechno umí multimediální centra
Technika jde neustále kupředu a její vývoj je nezadržitelný. Pokud s ní držíte krok, dokážete využívat všech vymožeností, které se objevují na trhu. Hitem poslední doby se stalo například multimediální centrum, které je možné definovat jako malý počítač kombinující hned několik zařízení – přehrávač filmů, hudby, DVD, Blue-ray nebo DVB-T tuner.

Domácí elektrická vinotéka
Ačkoliv nápojem číslo jedna u nás zůstává pivo, spotřeba vína v České republice postupně roste. A nejde přitom jen o kvantitu, zvyšuje se i náročnost spotřebitelů. Stále více lidí si kupuje kvalitní značková vína a rozšiřuje se také jakási vinná kultura, tedy povědomí o tom, jak víno správně konzumovat a uchovávat.

Chytré meteostanice vás překvapí - co všechno umí?
Meteostanice jsou velice praktickým pomocníkem v domácnosti. Někdo může namítat, že stanice, která prostě jen ukáže, kolik stupňů je zrovna venku, není nijak přelomová. Ale meteostanice toho umí mnohem více. Obzvláště ty chytré. V čem jsou odlišné od těch běžných a co všechno umí? Podle čeho je vybírat a komu se vyplatí? V následujícím článku najdete jejich hlavní výhody i informace o tom, za jaké ceny lze stanice pořídit.

Umřel vám náhle notebook? Nemusí to být tak zlé...
Moderní elektronika se vyznačuje mnohem vyšší spolehlivostí, než tomu bývalo dříve. Přesto se nevyplácí spoléhat se na statistiky, jedná-li se o elektronické přístroje, které používáme ke každodenní práci. Mezi taková zařízení patří například notebooky.

Domácí projekce
Pojem domácí kino znají patrně všichni a většina také systém zvaný domácí kino už vlastní. Proč se ale tomu opravdovému kinu nepřiblížit ještě více a nepořídit si projektor.

Přijímáme televizi ze satelitu
„Mít satelit“ bylo už na sklonku socialistické éry velmi „in“, jak bychom řekli dnes. S pozdějším rozvojem kabelových televizí tato módní vlna poněkud ustoupila, přesto však vlastnictví satelitního přijímače není v současnosti ničím neobvyklým.