Chraňte se před elektrosmogem!
12.07.2005
V našich domácnostech přibývá v průběhu let stále více elektrických a elektronických přístrojů. Elektromagnetická pole, která jejich činností vznikají, nazýváme elektrosmogem. Mnozí lékaři varují před jeho negativními účinky, a tak bychom se před ním měli chránit alespoň v ložnici.
Televizory, videopřehrávače, HI-FI věže, počítače, mikrovlnné trouby, kuchyňské roboty, pračky a v neposlední řadě třeba i mobilní telefony… Všechna tato zařízení, včetně lamp a elektrických zásuvek vyzařují v našich domácnostech elektromagnetické vlny.
O tom, že mají tato pole rušivý vliv na lidský organismus, není pochyb, neboť informace v našem těle se přenášejí také pomocí elektrických impulsů. O míře škodlivosti elektrosmogu však již panují dohady. Někteří mu nepřikládají velký význam, jiní naopak doslova bijí na poplach.
Na internetu existuje hned několik stránek, které se neblahými účinky těchto záření zabývají a radí, jak míru elektrického smogu v našich bytech a domech alespoň částečně omezit.
A co tedy vlastně elektrosmog údajně způsobuje? Mnoho lékařů hovoří například o nespavosti nebo otupění koncentrace. Existují však i závažnější informace o prokázaném zvyšujícím se počtu nemocných leukémií a dalších typů rakoviny.
Pokud se obecně chcete vyhnout nepříznivým vlivům elektrického záření na své zdraví, měli byste preventivně zabránit vysoké koncentraci elektrosmogu v domácnosti, zejména pak v místnostech, kde se nejvíce odpočívá, tedy hlavně v ložnici.
Vedle snahy omezit doma používání elektrických přístrojů je vhodné odpojovat je ze zásuvky, nepobývat dlouhou dobu v jeho blízkosti, dbát na dobré uzemnění všech rozvodů, nebydlet v blízkosti trafostanic nebo vysílačů a omezit přítomnost přístrojů zejména v ložnicích. To se týká také stolních lampiček nebo mobilních telefonů, elektronických budíků a rádia.
Své mobilní telefony bychom na noc měli vypínat a už vůbec bychom neměli usínat u zapnuté televize. Za velmi nebezpečný pak považují odborníci bezdrátový telefon a mikrovlnnou troubu, které do okolí vypouštějí nejsilnější elektromagnetické záření; tyto přístroje bychom si údajně neměli vůbec pořizovat.
Autor: efa
Články s podobnou tématikou
Dokonalé chlazení
Zázrak jménem mikrovlná trouba
Článek byl zobrazen 13280 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Umělé zelené stěny do soukromých i komerčních interiérů
Umělé zelené stěny FLORUM jsou trvanlivé, nenáročné na údržbu a poskytují vysokou míru zakrytí. Nepotřebují závlahu a jsou vhodné i do tmavých místKvalitní nábytek české výroby
Moderní český nábytek za rozumnou cenu - kuchyně, obývací pokoje, ložnice, dětské pokoje, předsíně, kanceláře. Vybavte si celý dům v jednom stylu. Nábytek MONARC - nábytek s tradicí od roku 1991.Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.Domácí vodíková terapie ImunoH2!
Vodíkové terapie pomáhají při respiračních onemocněních, výrazně ulevují od postcovidových potíží, při chronické únavě a poruchách spánku. Vodíkové inhalace si můžete dopřát v klidu svého domova anebo při návštěvě našeho ImunoH2 centra, Praha 9Tepelná čerpadla Mach – Chameleon
Česká tepelná čerpadla Mach Chameleon s rozsáhlým řízením. Servis a vzdálená správa přímo od výrobce s tradicí 28 let. Vývoj, výroba, instalace a servis tepelných čerpadel.
Další články na téma Elektronika

Není televize jako televize
Výběr nové televize je na první pohled velmi snadná záležitost. Zajdu do obchodu a vyberu si tu, která se mi líbí nejvíc. No jo, ale podle čeho si ji vybrat? Podle velikosti, obrazu, ceny, značky...?

Nepodceňujte akustiku místnosti
Pokud chcete mít z poslechu audio systému nebo domácího kina dokonalý požitek, nevyhnete se některým úpravám vašeho bytu či domu. I ta sebelepší aparatura ze sebe nevydá maximum, nebudete-li se zabývat akustikou místnosti.

Kam se posouvá příjem televizního vysílání?
Televize je běžnou součástí našeho života, pro někoho až téměř základní. Přesto má stále jen málo lidí přehled o nových způsobech televizního vysílání a řada pojmů se jim plete. Pokud se tedy chceme dívat na televizi, máme hned několik možností.

Chcete novou televizi? LCD, plazmu, LED nebo snad 3D?
Rádi byste si pořídili nový televizor, ale netušíte, podle čeho vybírat? Zda plazmu či LCD, co je to LED televize nebo co můžete očekávat od televizí 3D? Poradíme vám, jaké výhody a nevýhody jednotlivé technologie přinášejí, i informace, jak fungují nebo co znamenají základní pojmy, s nimiž se setkáte při jejich výběru.

Radiobudík dnes umí mnohem více než jen budit
Radiobudíky dávno nejsou nevzhledné krabičky s agresivními červenými číslicemi a nekvalitním tunerem. Dnešní přístroje skvěle vypadají a umí toho mnohem více, než si dokážete představit - nabíjet telefon, zobrazit fotky, promítnout čas na zeď, měřit a zobrazit teplotu nebo třeba přehrávat hudbu z pamětové karty nebo flash disku.

Co všechno umí multimediální centra
Technika jde neustále kupředu a její vývoj je nezadržitelný. Pokud s ní držíte krok, dokážete využívat všech vymožeností, které se objevují na trhu. Hitem poslední doby se stalo například multimediální centrum, které je možné definovat jako malý počítač kombinující hned několik zařízení – přehrávač filmů, hudby, DVD, Blue-ray nebo DVB-T tuner.

Jak si doma vytvořit dokonalé prostředí pro sledování sportovních událostí s allyspin.com
Ať už jste fanouškem fotbalu, hokeje nebo jiných sportů, určitě rádi sledujete svůj oblíbený tým z pohodlí domova.

I Hi-Fi věž má mít své místo
Snad v každé domácnosti dnes najdete nějaké to rádio, CD přehrávač nebo celou Hi-Fi sestavu. Ovšem, kam takový Hi-Fi systém umístit, aby nejen nepřekážel, ale především, abychom mohli využít všech vlastností, které nám nabízí? A jaký Hi-Fi stolek vybrat, aby byl poslech hudby opravdu kvalitní?