Zelené stěny z umělých rostlin jsou vhodné do interiéru i exteriéru
25.09.2020
Zelené stěny jsou vítanou dekorací v bytech, kancelářích, hotelových foyer, ale i v exteriérech – na balkónech a terasách. Živá zelená stěna pochopitelně vyžaduje nemalou péči, je třeba zvolit vhodné rostliny a poradit se s odborníky. A ne vždy se pěstování daří. Zelená stěna z umělých rostlin je dokonalou imitací těch živých a nevyžaduje žádnou péči.
Smyslem zelených stěn je vnést do interiéru, případně na terasu nebo do atria trochu zeleně a navázat tak kontakt s přírodou. Prvky zeleně interiér osvěží a navodí velmi příjemnou atmosféru. V některých případech není možné nebo žádoucí, aby rostliny byly živé. Nabízí se proto elegantní řešení v podobě umělých rostlin, které jsou ovšem vysoce kvalitní a zdařilou imitací těch živých, ať už se jedná o barvu nebo o materiál. Cílem umělých zelených stěn Florum je, aby byly k nerozeznání od živých.
Jaké jsou výhody zelených stěn Florum z umělých rostlin
V prvé řadě jsou umělé rostliny trvanlivé a nenáročné na údržbu. Jednou za čas je stačí otřít vlhkým hadříkem a to je vše. Nepotřebují zavlažování ani hnojení.
Nevyžadují denní světlo a lze je tudíž umístit i do suterénu, do místností bez oken, tmavých chodeb apod.
Na rozdíl od živých rostlin se vám s umělou zelení nestane, že se ve stěně objeví mezery po odumřelých nebo oslabených rostlinách. Stěna je plná zelených rostlin od počátku instalace, žádné rostliny není potřeba časem doplňovat.
Umělé zelené stěny nabízejí obrovskou a mnohem širší variabilitu rostlin, než rostliny živé. Je možné si zvolit např. geograficky orientované rostliny z různých koutů světa, tropické rostliny, které by v našich podmínkách nebylo možné pěstovat apod. Pomocí zelené stěny v určitém stylu lze dotvořit atmosféru daného prostoru, např. restaurace ve Středomořském stylu apod.
Zelené stěny Florum jsou velmi realistické a téměř k nerozeznání od živých rostlin.
Zelené stěny z umělých rostlin jsou pochopitelně zelené okamžitě – není třeba čekat několik týdnů, než bude mít stěna požadovaný vzhled.
Umělé zelené stěny jsou vhodné do interiérů i exteriérů, lze je použít pro zastínění teras, balkónů, oživení betonových, dřevěných nebo plastových plotů, dekoraci zádveří atd.
Pro zelené stěny z umělých květin hovoří také cena. Náklady na pořízení a údržbu umělé zelené stěny jsou zhruba poloviční oproti živým rostlinám.
Typy zelených stěn
Můžete si vybrat z několika typů zelených stěn, které se liší náročností instalace, použitými rostlinami a také cenou.
Nejjednodušší a nejlevnější jsou základní zelené stěny tvořené zpravidla jedním druhem rostlin – buxus, prunus apod. Kotví se přímo na podklad. Jejich výroba je rychlá a jednoduchá.
Náročnější na instalaci a dražší jsou zelené stěny tvořené zeleným podkladem a skupinou rostlin. Finální vzhled stěny může mít prakticky nekonečnou řadu podob. Jako podklad se nejčastěji používá buxus nebo mech a jako rostliny různé popínavky, trávy, kapradiny apod. Často se jako hlavní motiv používají také sukulentní rostliny. Z rostlin lze tvořit i různé motivy, nápisy, firemní loga apod.
Další možností je tzv. vertikální zahrada. Je mohutnější než klasická zelená stěna, jsou do ní zakomponovány také menší stromky a keře. Je náročnější na instalaci a vyžaduje poměrně velký prostor.
Mechové stěny jsou tvořeny umělým nebo konzervovaným mechem a lišejníky. Vybírat je možné z několika druhů mechů i různých barev, nejčastěji se používá přírodní odstín zelené.
Oblíbenou variantou zelených stěn jsou také květinové obrazy. Jedná se o malé zelené nebo mechové stěny, které se umisťují do klasických obrazových rámů, do výklenků, různých nábytkových prvků apod. Jednotlivé obrazy můžou mít různou tématiku – lesní, tropickou, vřesovištní apod.
Pokud vás zelené stěny zaujaly, neváhejte se s dotazy obrátit na firmu Florum.cz, která vyrábí zelené stěny z kvalitních materiálů, podle vašich požadavků vytvoří návrh a stěny také nainstaluje nebo dodá v takové podobě, že instalaci zvládnete sami.
Širokou nabídku umělých zelených stěn, umělých květin a stromků včetně tipů na nákup a péči najdete na https://www.florum.cz/.
Přečtěte si také
Když umělé květiny vypadají jako živé
- PR článek -
Článek byl zobrazen 15794 krát.
Diskuze k článku
Nenalezen žádný záznam
Kontextová reklama
Schody na zakázku od českého výrobce
Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.Domácí vodíková terapie ImunoH2!
Vodíkové terapie pomáhají při respiračních onemocněních, výrazně ulevují od postcovidových potíží, při chronické únavě a poruchách spánku. Vodíkové inhalace si můžete dopřát v klidu svého domova anebo při návštěvě našeho ImunoH2 centra, Praha 9Umělé zelené stěny do soukromých i komerčních interiérů
Umělé zelené stěny FLORUM jsou trvanlivé, nenáročné na údržbu a poskytují vysokou míru zakrytí. Nepotřebují závlahu a jsou vhodné i do tmavých místTepelná čerpadla Mach – Chameleon
Česká tepelná čerpadla Mach Chameleon s rozsáhlým řízením. Servis a vzdálená správa přímo od výrobce s tradicí 28 let. Vývoj, výroba, instalace a servis tepelných čerpadel.Kvalitní nábytek české výroby
Moderní český nábytek za rozumnou cenu - kuchyně, obývací pokoje, ložnice, dětské pokoje, předsíně, kanceláře. Vybavte si celý dům v jednom stylu. Nábytek MONARC - nábytek s tradicí od roku 1991.
Další články na téma Zahradnictví a zahradnické potřeby

Kompost, kompostování a ekozahrádka
Kompostování je v podstatě ekologické zpracování biologického odpadu ze zahrady i kuchyně. Pravda, poněkud časově náročnější, avšak na jeho konci čeká na zahradníka kvalitní humus, který lze použít ke hnojení půdy. Humus totiž obsahuje minerální látky a důležité živiny, dokáže také zvýšit vzdušnost půdy a zabránit propustnosti vody.

Soukromí na zahradě snadno a rychle? Umělé živé ploty jsou ideálním řešením
Už jste někdy potkali krásně souměrný, hustý a věčně zelený živý plot? Možná tak úplně živý nebyl. Novým trendem v zastínění zahrad se totiž staly umělé živé ploty, které jsou na první pohled k nerozeznání od těch pravých. Instalace je rychlá a snadná a ploty nepotřebují téměř žádnou údržbu. Jaké možnosti jsou na výběr?

Pěstujeme karafiáty, odolné trvalky i letničky
Karafiáty v nepříliš dobré kondici má většina z nás spojeny s oslavou Mezinárodního dne žen. Stálice českých květinářství mají proto své příznivce i odpůrce. Možná vás ale překvapí, jak rozmanité druhy karafiátů si můžete vypěstovat na svých zahradách i balkónech. Karafiáty jsou na pěstování velmi nenáročné, a tak potěší i začátečníky. A kvetou po celý rok.

Naplánujte si na některý z nejbližších víkendů vertikutaci trávníku
Krásný sytě zelený měkkoučký trávník je snem každého zahrádkáře. Aby však travní plocha vypadala pěkně, je třeba se o ni po celý rok náležitě starat, a to nejen porost pravidelně sekat klasickou a strunnou sekačkou, ale také jej v případě velkého sucha kropit a jednou za čas i hnojit.

Kustovnice čínská Goji – elixír dlouhověkosti i sexuální aktivity
Kdo hledá tajemství dlouhověkosti, možná ho nalezne v malých, sytě červených plodech kustovnice čínské, zvané goji. Tradiční čínská medicína tuto rostlinu od nepaměti považuje za lék na všechny neduhy. Její sušené plody podporují dlouhověkost, aktivitu a sexuální vitalitu. Možná by stálo za to, zařadit goji i na náš jídelníček.

Jaké keře zvolit do zahrady?
Hodně zeleně a co nejméně práce. Jak toho dosáhnout? Výběr keřů záleží na velikosti plochy, času, který zahradě můžete věnovat a samozřejmě i zajímavým tvarům a bohatým květům.

Medvědí česnek – pěstování, léčivé účinky a nejoblíbenější recepty
Začátek jara je ideální čas pro sběr jedné z nejoblíbenějších léčivých bylin, kterou je česnek medvědí. Řadíme ho k nejúčinnějším a zároveň nejchutnějším léčivkám, proto se medvědí česnek stal nedílnou součástí přírodního léčitelství a oblíbenou ingrediencí v kuchyni.

Maliny zvládne vypěstovat úplně každý
A opravdu, maliník je poměrně nenáročnou rostlinou, která se nezalekne ani vyšších nadmořských výšek. A co víc, dává nám opravdu lahodné, krásně červené plody, které se hodí nejen k přímé konzumaci, ale také k výrobě marmelád, domácích sirupů nebo třeba chutného likéru, hojně se též využívá v léčitelství.